بررسی و تحلیل مجموعه پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور مرکز ته

چهارشنبه 26 تير 1398
15:25
بک لینک 09125879258


بررسی و تحلیل مجموعه پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور مرکز تهران (با توجّه به یکصد پایان نامه آغازین)
پارسای داخل کشور کارشناسی ارشد 1391
موضوع: ادبیات فارسی
پدیدآور: مرضیه دهقانی فیروزآبادی استاد راهنما: فرهاد درودگریان استاد مشاور: فاطمه کوپا
مرکز پیام نور تهران, دانشکده علوم انسانی
چکیده
یکی از انواع پژوهش‌های مغفول یا به نوعی نادیده انگاشته شده در مجموعه تحقیقات ادبی, فقدان مطالعه, ارزیابی, طبقه‌بندی و نقد دقیق و کامل مجموعه پژوهش‌های پیشین است. از سویی دیگر, نگاه به مجموعه مقولات پژوهشی نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین منابع پژوهش, در کنار کتب, مقالات علمی و طرح‌های پژوهشی, پایان‌نامه‌ها و رسالات دانشجویان است که به دلایل مختلف نیاز به واکاوی و موشکافی بیشتری دارد. مروری بر مجموعه پایان‌نامه‌های دفاع شده در هر رشته تحصیلی, نشان می‌دهد که فقدان روش, تکرار موضوعات, عدم آگاهی به ویژه در رشته‌های علوم انسانی و عدم آشنایی با پژوهش‌های پیشین, از اهمّیّت و ارزش این واحد پژوهشی کاسته است که این معضل به دلایل عدیده در پژوهش‌های رشته زبان و ادبیات فارسی با حدّت و شدّت بیشتری رویت می‌گردد. با توجّه به این مطلب نویسنده در این پژوهش سعی می‌کند با دغدغه علمی و البتّه با معیارهای تحلیل پایان‌نامه‌نویسی, صد پایان‌نامه آغازین از مجموعه پایان‌نامه‌های دفاع شده دانشگاه پیام نور مرکز تهران راکه از سال 1383-1387 تحت پوشش قرار می‌دهد, بررسی و تحلیل نماید و پس از تشخیص و طبقه‌بندی عیوب, علل آنان را ریشه‌یابی نموده, راهکارهای به نظر رسیده را ارائه دهد.


[ بازدید : 98 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پیشتاز تراش است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ بازار جهانی دانلود سوالات استخدامی اموزش و پرورش خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]