بررسی و تحلیل مجموعه پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور مرکز ته

چهارشنبه 26 تير 1398
15:25
بک لینک 09125879258


بررسی و تحلیل مجموعه پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پیام نور مرکز تهران (با توجّه به یکصد پایان نامه آغازین)
پارسای داخل کشور کارشناسی ارشد 1391
موضوع: ادبیات فارسی
پدیدآور: مرضیه دهقانی فیروزآبادی استاد راهنما: فرهاد درودگریان استاد مشاور: فاطمه کوپا
مرکز پیام نور تهران, دانشکده علوم انسانی
چکیده
یکی از انواع پژوهش‌های مغفول یا به نوعی نادیده انگاشته شده در مجموعه تحقیقات ادبی, فقدان مطالعه, ارزیابی, طبقه‌بندی و نقد دقیق و کامل مجموعه پژوهش‌های پیشین است. از سویی دیگر, نگاه به مجموعه مقولات پژوهشی نشان می‌دهد که یکی از مهم‌ترین منابع پژوهش, در کنار کتب, مقالات علمی و طرح‌های پژوهشی, پایان‌نامه‌ها و رسالات دانشجویان است که به دلایل مختلف نیاز به واکاوی و موشکافی بیشتری دارد. مروری بر مجموعه پایان‌نامه‌های دفاع شده در هر رشته تحصیلی, نشان می‌دهد که فقدان روش, تکرار موضوعات, عدم آگاهی به ویژه در رشته‌های علوم انسانی و عدم آشنایی با پژوهش‌های پیشین, از اهمّیّت و ارزش این واحد پژوهشی کاسته است که این معضل به دلایل عدیده در پژوهش‌های رشته زبان و ادبیات فارسی با حدّت و شدّت بیشتری رویت می‌گردد. با توجّه به این مطلب نویسنده در این پژوهش سعی می‌کند با دغدغه علمی و البتّه با معیارهای تحلیل پایان‌نامه‌نویسی, صد پایان‌نامه آغازین از مجموعه پایان‌نامه‌های دفاع شده دانشگاه پیام نور مرکز تهران راکه از سال 1383-1387 تحت پوشش قرار می‌دهد, بررسی و تحلیل نماید و پس از تشخیص و طبقه‌بندی عیوب, علل آنان را ریشه‌یابی نموده, راهکارهای به نظر رسیده را ارائه دهد.


[ بازدید : 166 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پیشتاز تراش است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس خرید ملک در ترکیه ثبت شرکت ثبت برند و لوگو اخذ کد اقتصادی ثبت تغییرات شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت مسئولیت محدود خرید آنتی ویروس نرم افزار حسابداری لیست مشاغل شیراز مجله خبری گلاسه دانلود آهنگ جدید
بستن تبلیغات [X]